Towarzystwo Fotografii Przyrodniczej

Aby skorzystać z pełnej wersji serwisu Zarejestruj się

Aktualności

 • Majówkowy wyjazd - Morze Północne2013-05-15 Autor: K.Stępień oraz Z.Woźniak Komentarzy: 7

  Majówkowy wyjazd - Morze Północne

  Dla większości z nas, majówka to czas na grillowanie i leniuchowanie. Jak co roku, w tym okresie wybrałem się nad Morze Północne by obserwować i fotografować ptaki tego rejonu. Tym razem towarzyszył mi Zbyszek Woźniak. Pobyt nad morzem nie trwał długo, jednak był bardzo udany, efekty oceńcie sami.

  Czytaj całość

 • Jak fotografować kuropatwy...2013-05-07 Autor: Administrator Komentarzy: 13

  Jak fotografować kuropatwy...

  Przedstawiając kolejne ptasie portrety w ramach tematycznego cyklu Jak fotografować... chciałbym tym razem przybliżyć Państwu gatunek z rzędu grzebiących. Niewątpliwie najbardziej charakterystycznym przedstawicielem w tej grupie jest cietrzew - wspaniały ptak w opalizująco czarnej sukni i krwisto czerwonych różach na głowie. Niestety w obecnej dobie ptak ten stanowi już tak niebywałą rzadkość, że uzyskanie zezwolenia na fotografowanie tej..

  Czytaj całość

 • Wyniki konkursu fotograficznego Zima z Klasą2013-03-26 Autor: Administrator Komentarzy: 2

  Wyniki konkursu fotograficznego Zima z Klasą

  Znamy już laureatów zimowego konkursu Zima z Klasą !!! Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za zaangażowanie,nadesłaliście wiele ciekawych zimowych prac.......

  Czytaj całość

 • Konkurs fotograficzny - Zima z Klasą2013-01-13 Autor: Administrator Komentarzy: 0

  Konkurs fotograficzny - Zima z Klasą

  Zapraszamy dzieci i młodzież szkolną do udziału nowym konkursie fotograficznym organizowanym przez TFP.Tematem konkursu ZIMA Z KLASĄ jest szeroko pojmowana przyroda w pięknej zimowej scenerii. Konkurs ma charakter otwarty skierowany jest do szkół podstawowych i szkół gimnazjalnych. Termin nadsyłania zdjęć upływa z dniem 21-03-2013

  Czytaj całość

 • Wspomnienia Festiwalowe2013-01-10 Autor: Administrator Komentarzy: 5

  Wspomnienia Festiwalowe

  W dniach 06 - 09.12.2012 r. już po raz piąty w Toruniu odbył się Festiwal Fotografii Przyrodniczej Sztuka Natury mający rangę międzynarodowego. W ramach festiwalu odbyło się szereg spotkań z fotografami przyrody, miały miejsce warsztaty oraz sześć wystaw fotograficznych, które można było oglądać do końca grudnia. Na festiwalu obecni byli przedstawiciele firm Eizo, Olympus oraz Sony.

  Czytaj całość

 • Wesołych Świąt2012-12-24 Autor: Administrator Komentarzy: 7

  Wesołych Świąt

  Wszystkim użytkownikom tfp.net.pl życzymy radosnych, spokojnych, pełnych ciepła i nadziei Świąt Bożego Narodzenia oraz wszelkiej pomyślności i sukcesów w 2013 roku..

  Czytaj całość

 • Miały być byki, a jest… GPS.2012-12-16 Autor: Piotr Konopka Komentarzy: 3

  Miały być byki, a jest… GPS.

  W trakcie tegorocznego rykowiska zauważyłem ciekawe zjawisko. Otóż wielu fotografów prezentuje zdjęcia dzika, zajączka czy jakiejś ptaszyny w zastępstwie byka, który nie raczył się pokazać. Wypada mi dołączyć do jeleni, którzy bez powodzenia polowali na okazałego byka. Artykuł ilustruję zdjęciami popełnionymi w trakcie rykowiskowych wypraw ale próżno szukać na nich (z drobnym wyjątkiem) jeleni – chyba, że po drugiej stronie aparatu. Przemilczę zazdrośnie tych, którym nie tylko się udało, ale plon zebrali obfity...

  Czytaj całość

 • Wyniki konkursu fotograficznego- Życie Bagien2012-10-08 Autor: Administrator Komentarzy: 10

  Wyniki konkursu fotograficznego- Życie Bagien

  Redakcyjni koledzy mieli duży kłopot z wyborem 3 najlepszych prac konkursowych ,ostatecznie laureatami konkursu fotograficznego - Życie bagien. zostali : I miejsce - Agnieszka Czarnocka II miejsce - Łukasz Boch III miejsce - Jacek Zięba Redakcja tfp.net.pl postanowiła dodatkowo docenić niektórych autorów specjalnymi wyróżnieniami za bardzo ciekawe indywidualne kadry, oraz za całokształt nadesłanego materiału.

  Czytaj całość

 • Konkursy Międzynarodowego Festiwalu Fotografii Przyrodniczej 2012-09-25 Autor: Administrator Komentarzy: 0

  Konkursy Międzynarodowego Festiwalu Fotografii Przyrodniczej

  Zapraszamy wszystkich użytkowników tfp.net.pl do udziału w konkursach fotograficznym oraz pokazów cyfrowych ogłoszonych w ramach V Międzynarodowego Festiwalu Fotografii Przyrodniczej SZTUKA NATURY w Toruniu

  Czytaj całość

 • III Plener TFP Popówek 2012 – 19/21/20122012-09-24 Autor: Administrator Komentarzy: 4

  III Plener TFP Popówek 2012 – 19/21/2012

  TFP zaprasza wszystkich chętnych na otwarty plener integracyjno-fotograficzny - Popówek 2012 - który odbędzie się 19-21 październik 2012 br. niedaleko miejscowości Iława (warmińsko-mazurskie).Tematem pleneru są ptaki wodo-błotne. Plener ma formę otwartą, więc zapraszamy wszystkich miłośników fotografii przyrodniczej.

  Czytaj całość

123456 ... z 8