Aktualności
Konkurs Fotograficzny TFP - Życie bagien
Towarzystwo Fotografii Przyrodniczej zaprasza wszystkich fotografujących przyrodę do udziału w nowym konkursie fotograficznym organizowanym przez TFP pt „Życie bagien”.Temat obszerny w sam raz na wakacyjne wycieczki nad wodę..Więc aparaty w dłoń !! Termin nadsyłania zdjęć upływa z dniem 30-09-2012. Eliminacje konkursowych prac odbywają się w dwóch fazach, pierwsza to eliminacja zdjęć nie regulaminowych przez administracje TFP natomiast druga tura to wyłonienie zwycięzców przez powołane wieloosobowego jury. Konkurs nie jest podzielony na kategorie, tematyka zdjęć dotycząca tylko i wyłącznie przyrody i środowiska wodnego. Przypominamy o przestrzeganiu kodeksu etycznego fotografa przyrody. W konkursie zostaną przyznane trzy pierwsze miejsca oraz wyróżnienia. Dla zwycięzców czekają ciekawe nagrody,przyznane przez redakcję TFP oraz sponsorów. Administracja informuje, że sponsorzy konkursu mogą przyznać własne nagrody

Główni sponsorzy konkursu
Konkurs wspierają

Nagrody w konkursie fotograficznym
"Życie bagien"
I miejsce
LockDown - szelki do lornetki S4GEAR
nagroda ufundowana przez 

oraz nagrody ufundowane przez 

II miejsce
nagroda ufundowana przez 

oraz nagroda ufundowana przez 

III miejsce
nagroda ufundowana przez 

oraz nagroda ufundowana przez 

Osoby nagrodzone oraz wyróżnione otrzymują dodatkowo
darmową subskrypcję konta na Naszym portalu
Regulamin konkursu
1. Konkurs jest otwarty dla wszystkich fotografujących miłośników przyrody.
2. Zdjęcia muszą zostać wysłane na adres w formie cyfrowego pliku.
3. W konkursie prezentować można wyłącznie fotografie wykonane w okresie lipiec 2012 – wrzesień 2012 roku.
4. Uczestnictwo w konkursie jest bezpłatne i równoznaczne z wyrażeniem zgody na bezpłatną publikację w prasie i w Internecie, mającą na celu rozreklamowanie konkursu i całokształtu działalności TFP. W przypadku ewentualnych publikacji komercyjnych ich warunki będą ustalane indywidualnie z autorem. Autorzy, którzy nadsyłają swoje prace oświadczają tym samym, iż są właścicielami wszystkich praw autorskich do nadesłanych prac
5. Osoby niepełnoletnie wymagają oświadczenia opiekuna o zgodzie na uczestnictwo w konkursie.
6. Fotografie cyfrowe: Rozdzielczosci nie mniejszej niż 3Mpix 2048 X1536 lub pliki oryginalnej wielkości (JPEG bez widocznej kompresji) zatytułowane według wzoru: Imię nazwisko nr_kolejny np Jan_Kowalski_nr1
7. Zdjęcia zawierające wszelkie ozdobniki (ramki, fotomontażezostaną odrzucone
8. Zabrania się globalnej obróbki, fotomontaży
9. Każdy użytkownik ma prawo wystawienia w konkursie do 5 zdjęć.
10. Termin nadsyłania zdjęć upływa z dniem 30-09-2012
11. Prace nie mogą pochodzić z wcześniejszych edycji konkursu, być publikowane oraz nagradzane w innych konkursach.
Zgłoszenie prac jest jednoznaczne z zaakceptowaniem niniejszego regulaminu. Jego ostateczna interpretacja i sporne sprawy pozostają w gestii organizatora. Zdjęcia nie podpisane, nie regulaminowe i wysłane po terminie zostaną odrzucone.
Wszystkim uczestnikom konkursu życzymy powodzenia - zespół TFP
Komentarze
Ilość komentarzy: 2
Pozostałe aktualności
2019-12-01
Srebrny medal Photographic Society of America dla Damiana Kwaska
2019-05-06
Miło nam poinformować o sukcesach Naszych kolegów z forum Damiana Kwaska oraz Maksymiliana Dobroczyńskiego .Cieszymy się bardzo oraz gratulujemy i czekamy na kolejne wyróżnienia :)
2018-05-04
Zapraszamy do udziału w plenerze fotograficznym który odbędzie się w dniach 25-27.05.2018. Jedziemy na Mazury do urokliwej leśniczówki nad jeziorem Majcz Wielki.
2018-04-19
Gratulujemy Pawłowi otrzymania tytułu Fotografa Roku Okręgu Pomorsko-Kujawskiego ZPFP 2018 za zdjęcie
2018-04-11
Zapraszamy do udziału w plenerze fotograficznym, który odbędzie się w dniach 11.05 - 13.05.2018
Jedziemy w Bory Tucholskie do miejscowości Swornegacie, położonej w otulinie Parku Narodowego Bory Tucholskie.
2018-03-31
Zdrowych i pogodnych Świąt Wielkanocnych pełnych wiary, nadziei i miłości. Radosnego, wiosennego nastroju, serdecznych spotkań w gronie najbliższych oraz wesołego Alleluja życzy
redakcja tfp.net.pl
2017-09-04
Mała zajawka fotograficzna z wyprawy kajakowej naszego kolegi z forum Piotra Opaciana po Archipelagach Lofoty, Vesteralen, Tromso..
2017-07-28
Nigdy nie sądziłem, że kiedykolwiek będę miał możliwość tak bliskiego kontaktu z Rybołowem. Ptak ten w Polsce należy do rzadkich. Polska populacja rybołowa szacowana jest na około 100 par lęgowych z tendencją spadkową. Co prawda na przelotach, głównie wzdłuż Wisły, często można spotkać tego ptaka, migrującego do, lub ze Skandynawii, Łotwy i Estonii, gdzie jest dosyć pospolity. Trudno jednak mieć wtedy nadzieję na systematyczne obserwacje i fotografowanie
2017-05-31
Puchacz zwyczajny, puchacz (Bubo bubo) to wg. Wikipedi – gatunek dużego, osiadłego ptaka z rodziny puszczykowatych (Strigidae), zamieszkującego niemalże całą Eurazję (z wyjątkiem tundry, wybrzeża Zatoki Bengalskiej, Wysp Brytyjskich i północy Francji), a także północną Afrykę. Był on niegdyś intensywnie tępiony (często kojarzono go ze złem i śmiercią), odławiano go również, by służył jako przynęta przy polowaniu.
2017-04-22
Być może te same ary zbudziły mnie o świcie, być może ten sam tapir przeprawia się właśnie przez rzekę i na pewno te same olbrzymy dżungli powoli, jakby niechętnie, ukazują swe kształty w podnoszącej się porannej mgle – Madidi wita mnie i zaprasza jak przed dwoma laty, tym razem jednak przygotowany jestem to zaproszenie przyjąć.
2017-02-20
Obudziłem się z głębokim przeświadczeniem, że nie jestem już sam. Leżałem pod sianem na skoszonej łące zalewowej. Zrobiło się bardzo gorąco. Tylko od czasu do czasu czułem jak chłodny powiew znad Wisły penetruje poplątane suche źdźbła trawy i przynosi ulgę twarzy, na której obficie perli się pot. Mimo to, nie wykonywałem prawie żadnych ruchów
2016-10-31
Na wstępie chciałbym podkreślić, że nie jest to test a jedynie moje luźne spostrzeżenia terenowe z użytkowania obiektywu Tamron SP 150-600 mm f/5-6.3 Di VC USD G2 i z racji, że każdy ma inne wymagania względem sprzętu to też nie muszą być wyznacznikiem jego posiadania. Wykonam troszkę porównań z Nikkorem 200-500 f/5.6 VR, ponieważ takiego posiadam i ze starszym bratem Tamronem 150-600 G1, którego posiadałem dużo wcześniej.....
2016-01-15
Kiedy myślimy o mrówkach zawsze przychodzi nam na myśl mrówka rudnica, ale mrówki dzielą się na dwie podgrupy: mrówki właściwe (Formicinae) i wścieklice (Myrmycinae).
2014-09-03
W hołdzie Hałdzie to szczególna wystawa fotograficzna Pawła Niemca, prezentująca faunę hałdy węglowej w Katowicach-Kostuchnie, podaną w industrialnym sosie przemysłowych pejzaży. Na wystawę składa się 40 wyselekcjonowanych fotografii (format odbitek 50 x 70cm), wykonanych w latach 2009 – 2014. Autor zadbał też o edukacyjny aspekt ekspozycji.
2014-07-28
Informujemy iż portal Towarzystwa Fotografii Przyrodniczej organizuje w dniach 26-28 wrzesień 2014 roku VIII Plener fotograficzny – Popówek 2014. Plener ma formę otwartą,jest przeznaczony dla fotografów, obserwatorów oraz wszystkich miłośników przyrody. Plener jest bezpłatny a celem pleneru jest wspólna integracja oraz ptaki wodno-błotne i ptaki drapieżne. Plener odbywa się w okolicach Iławy woj. warmińsko-mazurskie na trasie Iława – Grudziądz.
2014-01-29
Konkurs Przyroda Ojczysta jest organizowany corocznie przez portal Ekologia.pl. Skierowany jest on do osób, dla których fotografowanie jest wyjątkową i ważną częścią życia. 16 stycznia zakończyło się wielkie głosowanie, w wyniku którego wybrano laureatów Zdjęcia Roku konkursu Przyroda Ojczysta 2013.
Konkurs Przyroda Ojczysta 2013 przebiegał w 2 turach. Pierwsza tura trwała przez cały rok 2013, uczestnicy cyklicznie co miesiąc mogli zgłaszać na dedykowanej stronie, zdjęcia do konkursu. Co miesiąc było wybierane Zdjęcie Miesiąca głosami internautów oraz osobno głosami Jury.
2013-09-26
Zapraszamy do wzięcia udziału w czwartej edycji konkursu „Przyroda Ojczysta”. Uczestnictwo w konkursie jest bezpłatne, a dodawanie zdjęć możliwe jest po zarejestrowaniu się na portalu Ekologia.pl.
Konkurs jest przeznaczony dla wszystkich osób zamieszkałych na terenie Polski, bez względu na wiek.
2013-05-15
Dla większości z nas, majówka to czas na grillowanie i leniuchowanie. Jak co roku, w tym okresie wybrałem się nad Morze Północne by obserwować i fotografować ptaki tego rejonu. Tym razem towarzyszył mi Zbyszek Woźniak. Pobyt nad morzem nie trwał długo, jednak był bardzo udany, efekty oceńcie sami.
2013-05-07
Przedstawiając kolejne ptasie portrety w ramach tematycznego cyklu Jak fotografować... chciałbym tym razem przybliżyć Państwu gatunek z rzędu grzebiących. Niewątpliwie najbardziej charakterystycznym przedstawicielem w tej grupie jest cietrzew - wspaniały ptak w opalizująco czarnej sukni i krwisto czerwonych różach na głowie. Niestety w obecnej dobie ptak ten stanowi już tak niebywałą rzadkość, że uzyskanie zezwolenia na fotografowanie tej..
2013-03-26
Znamy już laureatów zimowego konkursu Zima z Klasą !!! Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za zaangażowanie,nadesłaliście wiele ciekawych zimowych prac.......
2013-01-13
Zapraszamy dzieci i młodzież szkolną do udziału nowym konkursie fotograficznym organizowanym przez TFP.Tematem konkursu ZIMA Z KLASĄ jest szeroko pojmowana przyroda w pięknej zimowej scenerii. Konkurs ma charakter otwarty skierowany jest do szkół podstawowych i szkół gimnazjalnych. Termin nadsyłania zdjęć upływa z dniem 21-03-2013
2013-01-10
W dniach 06 - 09.12.2012 r. już po raz piąty w Toruniu odbył się Festiwal Fotografii Przyrodniczej Sztuka Natury mający rangę międzynarodowego. W ramach festiwalu odbyło się szereg spotkań z fotografami przyrody, miały miejsce warsztaty oraz sześć wystaw fotograficznych, które można było oglądać do końca grudnia. Na festiwalu obecni byli przedstawiciele firm Eizo, Olympus oraz Sony.
2012-12-24
Wszystkim użytkownikom tfp.net.pl życzymy radosnych, spokojnych, pełnych ciepła i nadziei Świąt Bożego Narodzenia oraz wszelkiej pomyślności i sukcesów w 2013 roku..
2012-12-16
W trakcie tegorocznego rykowiska zauważyłem ciekawe zjawisko. Otóż wielu fotografów prezentuje zdjęcia dzika, zajączka czy jakiejś ptaszyny w zastępstwie byka, który nie raczył się pokazać. Wypada mi dołączyć do jeleni, którzy bez powodzenia polowali na okazałego byka. Artykuł ilustruję zdjęciami popełnionymi w trakcie rykowiskowych wypraw ale próżno szukać na nich (z drobnym wyjątkiem) jeleni – chyba, że po drugiej stronie aparatu. Przemilczę zazdrośnie tych, którym nie tylko się udało, ale plon zebrali obfity...
2012-10-08
Redakcyjni koledzy mieli duży kłopot z wyborem 3 najlepszych prac konkursowych ,ostatecznie laureatami konkursu fotograficznego - Życie bagien. zostali :
I miejsce - Agnieszka Czarnocka
II miejsce - Łukasz Boch
III miejsce - Jacek Zięba
Redakcja tfp.net.pl postanowiła dodatkowo docenić niektórych autorów specjalnymi wyróżnieniami za bardzo ciekawe indywidualne kadry, oraz za całokształt nadesłanego materiału.
2012-09-25
Zapraszamy wszystkich użytkowników tfp.net.pl do udziału w konkursach fotograficznym oraz pokazów cyfrowych ogłoszonych w ramach V Międzynarodowego Festiwalu Fotografii Przyrodniczej SZTUKA NATURY w Toruniu
2012-09-24
TFP zaprasza wszystkich chętnych na otwarty plener integracyjno-fotograficzny - Popówek 2012 - który odbędzie się 19-21 październik 2012 br. niedaleko miejscowości Iława (warmińsko-mazurskie).Tematem pleneru są ptaki wodo-błotne. Plener ma formę otwartą, więc zapraszamy wszystkich miłośników fotografii przyrodniczej.
2012-09-06
Ze względu na bardzo duże zainteresowanie tematem umiejscowienia, konstrukcji oraz budowy kryjówek fotograficznych, tzw. czatowni, postanowiłem wyjść naprzeciw tym oczekiwaniom i przybliżyć czytelnikom to zagadnienie. W zależności od naszych potrzeb możemy samodzielnie postawić taką kryjówkę czy to naziemną, nadrzewną, nawodną, czy też nadwodną. Oczywiście, typ konstrukcji ściśle uzależniony będzie od rodzaju terenu i celu planowanych zasiadek...
2012-07-26
Nie tak dawno, sprawdzając statystki swojej strony internetowej zauważyłem, że ktoś trafił na nią szukając odpowiedzi na pytanie: „fotografowanie jeleni, rano czy wieczorem?” Żałowałem, że osoba ta pozostaje dla mnie anonimowa – chętnie bym pomógł i wyczerpująco odpowiedział. Dzikie zwierzęta mają inaczej ustawione zegarki niż ich cywilizowani koledzy. Pory największej aktywności przypadają na godziny, w których albo smacznie śpimy, albo zmęczeni całym dniem, rozsiadamy się w fotelu i włączamy telewizor....
2012-06-15
Artykuł ten powstał z myślą o czytelnikach, którzy często zwracają się do mnie z prośbą o wskazówki jak sobie poradzić z różnymi problemami związanymi z ostrością. Mam nadzieję, że rozwieje on raz na zawsze ich wątpliwości. Dla bardziej doświadczonych fotografów te rzeczy są bardzo proste i oczywiste, jednak pamiętajmy nie wszyscy są już doświadczonymi fotografami i nie wszyscy potrafią zrozumieć prawdziwych przyczyn swoich problemów...
2012-05-30
Toruńskie Stowarzyszenie Ekologiczne Tilia i Szkoła Leśna na Barbarce zapraszają wszystkich miłośników przyrody oraz fotografii do udziału w konkursie fotograficznym Dobry dla przyrody, dobry dla siebie.
2012-05-07
Spitsbergen – gdzie to jest? co tam można robić? jak tam się dostać? Takie pytania może sobie zadać każdy. Myślę, że te informacje zadowolą po części każdego kto szuka odpowiedzi na te pytania i zachęcą do dalszego szukania informacji i ostatecznie wyjazdu w to miejsce
2012-04-12
Miło nam poinformować o kolejnych osiągnięciach naszego kolegi Bartosza Dubiela.Unikalny styl oraz podejście Bartosza do fotografii przyrodniczej został również doceniony w konkursach fotograficznych Memorial Maria Luisa (Hiszpania) oraz w prestiżowym Glanzlichter 2012 (Niemcy)...
2012-04-06
Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych.Radosnego,wiosennego nastroju,serdecznych spotkań w gronie rodziny i wśród przyjaciół oraz wesołego Alleluja życzy wszystkim miłośnikom fotografii przyrodniczej redakcja tfp.net.pl
2012-03-31
Niezmiernie miło nam poinformować o rozstrzygnięciu zimowej edycji cyklicznego konkursu fotograficznego Cztery Pory Roku. Cieszymy się bardzo, że systematycznie powiększa się grono osób biorących udział w konkursach organizowanych przez nasz portal
2012-03-27
wszystkich chętnych na otwarty plener integracyjno-fotograficzny - Popówek 2012 - który odbędzie się 4-6 maj br. niedaleko miejscowości Iława (warmińsko-mazurskie).Tematem pleneru są ptaki wodo-błotne oraz ptaki drapieżne. Plener ma formę otwartą, więc zapraszamy wszystkich miłośników fotografii przyrodniczej.
2012-03-19
Jak każdy fotografujący, na co dzień obserwuje pogodę i mam w związku z nią różne plany fotograficzne, jednak ta zima jest nietypowa i nie przewidywalna. Długo było ciepła a ja od dawna planowałam wyjazd na mazury odwiedzić kolegę, aby z jego czatowni fotografować drapieżniki. Kiedy prognozy przepowiadały w najbliższym czasie zimę, wsiadłam w samochód i pojechałam, choć u nas w Wielkopolsce była jeszcze temperatura dodatnia.
2012-03-17
Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za zainteresowanie oraz nadesłanie swoich prac.Wyniki konkursu oraz zwycięskie fotografie zostaną opublikowane 31 marca na stronie tfp.net.pl.oraz na Naszym profilu facebook.
2012-03-05
27 lutego 2012 r w Muzeum Regionalnym im. Adama Fastnachta w Brzozowie odbył się finisaż wystawy fotografii Bartosza Dubiela - Przyroda światłem malowana - Wystawa przedstawiała 37 prac Bartosza wykonanych na przestrzeni ostatnich 4 lat,ukazuje piękno przyrody, jej ulotność oraz unikalny warsztat autora uznawany w wielu konkursach fotograficznych nie tylko w Polsce ale i poza granicami kraju
2012-02-28
Serdecznie zapraszamy na wernisaż wystawy fotografii Joanny Antosik pod tytułem Opowieści z dna lasu , który odbędzie się 01.03.2012 w Galerii Zarzewskiej w Łodzi..
Na wystawę składają się 34 fotografie powstałe na przestrzeni ostatnich 3 lat. Zdecydowana większość zdjęć powstała na terenie Kampinoskiego Parku Narodowego. Fotografie obrazują miłość Autorki do przyrody, do tego co małe i niepozorne, na co nie zwracamy szczególnej uwagi podczas spacerów po lesie...
2012-02-22
Jeszcze do końca liceum w ogóle nie fotografowałem. W domu była jakaś Zorka, ale jeśli na rok jeden film został wspólnie naświetlony przez cała rodzinę, to już było dobrze. Sztuka, malarstwo – to był mój świat. Pamiętam wystawę Legera w Muzeum Narodowym. Potem przez pół roku cały pokój był zawalony kopiami jego obrazów malowanych przeze mnie. To nie było trudne: czyste barwy, stosunkowo proste linie. Malowałem też plakaty poświęcone zespołom i sprzedawałem to w czasie wakacji na warszawskim Barbakanie.
2012-01-21
Na początku roku 2012, po kilku miesiącach intensywnych prac edytorsko –wydawniczych ukazał się album pt. „Bocian”. Wydawnictwo to zostało przygotowane przez znanego wielu osobom przyrodnika Ireneusza Kaługę. Autor, od kilkunastu lat zajmuje się badaniami i czynną ochroną ptaków, a zwłaszcza bociana białego. Koordynował wiele projektów ochroniarskich ...
2012-01-08
Mój pierwszy artykuł chciałbym poświęcić ptakom z rodziny jastrzębiowatych Kani czarnej i Kani rudej. Oba gatunki uważane są
przez wielu za najpiękniejsze ptaki drapieżne polskiej awifauny. Zanim opiszę metody wabienia i zasiadki przedstawię sylwetki obydwu gatunków
ptaków co pozwoli nam lepiej je poznać i pomoże nam je odróżniać...
2011-12-23
Wszystkim użytkownikom tfp.net.pl życzymy radosnych, spokojnych, pełnych ciepła
i nadziei Świąt Bożego Narodzenia..
2011-12-12
W dniu 10 grudnia 2011 o godzinie 13 w hotelu Filmar w Toruniu odbyła się pierwsza wystawa Towarzystwa Fotografii Przyrodniczej „MAGIA PRZYRODY”. Na wystawie pojawiły się zdjęcia użytkowników grupy wybrane z galerii TFP, swoje prace zamieścili : Rafał Bojanowski, Paweł Wacławik, Bartosz Dubiel, Piotr Konopka, Henryk Kościelny, Paweł Niemiec, Halina Kubiak, Krzysztof Stępień, Tomasz Kubiś, Tadeusz Sierakowski, Piotr Krześlak.
2011-12-07
Towarzystwo Fotografii Przyrodniczej zaprasza wszystkich fotografujących przyrodę do udziału w cyklicznym konkursie fotograficznym organizowanym przez TFP pt Cztery pory roku - Zima. Termin nadsyłania zdjęć upływa z dniem 17-03-2012.
Głównym fundatorem nagród jest sklep internetowy
traperzy.pl
2011-11-30
Od dawna marzyłem o możliwości fotografowania Żurawi na jesiennych zlotowiskach
Wtedy to właśnie te piękne ptaki łączą się w duże stada i wspólnie żerują i odpoczywają
przed odlotem.
Marzenie spełniło się we wrześniu. Udało mi się uzyskać w dyrekcji Parku
Narodowego Bory Tucholskie zgodę na wejście do strefy ochrony ścisłej i fotografowanie
żurawi na noclegowisku .
Miejscem fotołowów było przepiękne jezioro w samym sercu Parku Narodowego.
2011-11-26
Towarzystwo Fotografii Przyrodniczej ma przyjemność ogłosić rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego „Cztery pory roku – Jesień”. Zwyczajem już stało się, iż na konkurs przesyłacie Państwo ogromną ilość ciekawych prac, i cyklicznie pojawia się przed jury konkursu bardzo ciężkie zadanie wyłonienia zwycięskich prac.
2011-11-08
Towarzystwo Fotografii Przyrodniczej zaprasza wszystkich miłośników fotografii przyrodniczej do udziału w nowym konkursie fotograficznym organizowanym przez TFP pt „W zgodzie z naturą”. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe, przyznane przez redakcję TFP oraz sponsorów.Wartość wszystkich nagród wynosi ponad 10000zł. Informujemy, że osoba nadsyłająca zdjęcia konkursowe musi być pełnoprawny członkiem Towarzystwa Fotografii Przyrodniczej...
2011-11-06
Opowieść ta nie jest opisem typowej wyprawy przyrodniczej. Chciałem jednak na jej przykładzie pokazać i udowodnić, że prawdziwy miłośnik przyrody jest zawsze przygotowany na różne niespodzianki i rzadkości terenowe, niezależnie od tego gdzie i w jakim czasie się znajduje. Otóż moja przygoda z bardzo rzadką w Polsce sową - syczkiem (łac. Otus scops) rozpoczęła się zupełnie przypadkowo..
2011-10-29
Misją Fundacji Albatros jest profesjonalizacja działań ośrodków rehabilitacji zwierząt dzikich w Polsce, tak, by stały się skutecznym narzędziem ochrony przyrody i edukacji.
Fundacja Albatros została zarejestrowana w Bukwałdzie we wrześniu 2006 roku pod nazwą Fundacja „Pierwiosnek”, dzięki inicjatywie osób od wielu lat zajmujących się ochroną dzikich zwierząt.
2011-10-07
Redakcja Towarzystwa Fotografii Przyrodniczej zaprasza wszystkich miłosników przyrody do udziału w trzecim konkursie fotograficznym organizowanym przez TFP pt „Cztery pory roku - Jesień”. Termin nadsyłania zdjęć upływa z dniem 20-11-2011. Eliminacje konkursowych prac odbywają się w dwóch fazach, pierwsza to eliminacja zdjęć nie regulaminowych przez administracje TFP natomiast druga tura to wyłonienie zwycięzców przez powołane wieloosobowego jury..
2011-10-01
Miło nam poinformować że znamy już laureatów naszego cyklicznego konkursu fotograficznego TFP Cztery pory roku – Lato. Napłynęła do nas naprawdę bardzo imponująca ilość Waszych prac i wyłonienie tych nagrodzonych było dla nas bardzo trudnym zadaniem. Ze względu na ilość dobrych zdjęć administracja TFP postanowiła dodatkowo docenić niektórych autorów specjalnymi wyróżnieniami. Postanowiliśmy dodatkowo przyznać specjalne wyróżnienia z za całokształt materiału oraz kilka nadplanowych wyróżnień. A oto wyniki konkursu TFP 2011 „Cztery pory roku – Lato”
2011-09-12
Zimorodek to piękny ptak,taki żywy klejnocik naszych wód.
Uważny obserwator może wypatrzeć tę żywą strzałę jak mknie tuż nad powierzchnią wody,często wydając charakterystyczny głos.
Ubiegłoroczna,ostra zima przetrzebiła mocno populację tych ptaków ale w tym roku znowu pojawiły się na moim terenie,czyli na starorzeczu Bugu.
Postanowiłem je wytropić i sfotografować...
2011-08-11
Towarzystwo Fotografii Przyrodniczej zaprasza wszystkich chętnych na otwarty plener integracyjno-fotograficzny - Popówek 2011. który odbędzie się 9-11 wrzesień br. niedaleko miejscowości Iława (warmińsko-mazurskie).Tematem pleneru są ptaki wodo-błotne oraz ptaki drapieżne. Plener ma formę otwartą, więc zapraszamy wszystkich miłośników fotografii przyrodniczej.
2011-08-10
Jezioro te znajduje się w województwie warmińsko mazurskim w gminie Kisielice, w odległości około 15 km od miasta Iławy oraz 6 kilometrów od miasta Kisielice. Jezioro jest stosunkowo małe, ma tylko 76 ha powierzchni, a co najważniejsze jest bardzo płytkie, głębokość wynosi od 0-7 m do 1,6 m. Jesienią, kiedy poziom wody opada praktycznie jezioro wysycha i gdyby nie gruba warstwa mułu można było by je przejść wzdłuż i wszerz. Oprócz jednego miejsca na południowo wschodnim krańcu całe zarośnięte jest szerokim pasmem trzcinowiska, od północy sięgającym...
2011-08-01
Redakcja Towarzystwa Fotografii Przyrodniczej zaprasza wszystkich internautów do udziału w drugim konkursie fotograficznym organizowanym przez TFP pt „Cztery pory roku- Lato”. Termin nadsyłania zdjęć upływa z dniem 23-09-2011. Eliminacje konkursowych prac odbywają się w dwóch fazach, pierwsza to eliminacja zdjęć nie regulaminowych przez administracje TFP natomiast druga tura to wyłonienie zwycięzców...
2011-07-28
W obecnej dobie niemal, każdy może nabyć markowy sprzęt i próbować swych sił w tej trudnej dziedzinie. Należy jednak pamiętać, że nawet najlepszy korpus i markowe szkło nie gwarantują jeszcze sukcesu a markowy sprzęt nie czyni z właściciela prawdziwego fotografa. Niezbędna do tego jest wiedza i ogromne doświadczenie. Należy zdać sobie sprawę, że fotografia przyrodnicza to także godziny wyczekiwania, to próba nie tylko pomysłowości czy usprzętowienia, ale przede wszystkim
2011-07-23
Miło nam poinformować że Towarzystwo Fotografii Przyrodniczej zostało patronem medialnym IV Międzynarodowego Festiwalu Fotografii Przyrodniczej Sztuka Natury 2011 który odbędzie sie 6-11 grudnia w Toruniu.Już dziś zapraszamy wszystkich miłośników fotografii przyrodniczej do udziału w konkursach festiwalowych...
2011-07-17
Każdy z fotografujących w plenerze marzy o kadrach pięknie oświetlonych miękkimi promykami słońca, niestety bywa, że przeklinamy i odgrażamy się niebiosom za podłą pogodę podczas zdjęć. Wychodząc w teren mamy cichą nadzieję, że pogoda właśnie dziś będzie sprzyjała zdjęciom, często wracamy do domu w marnych humorach, bo w terenie nastąpiło niespodziewane załamanie pogody...
2011-07-09
Na początku chcemy podziękować wszystkim uczestnikom konkursu za ogromne zaangażowanie! Dostaliśmy wiele ciekawych prac - każda z nich w inny sposób ukazywala temat Naszego konkursu - Wiosna . Redakcyjni koledzy mieli duży kłopot z wyborem 3 najlepszych prac konkursowych,ostatecznie
laureatami konkursu
2011-06-21
Zapraszamy wszystkich zarejestrowanych użytkowników do partnerskiej wymiany banerów. Oferujemy promocję Twojej strony internetowej na stronie głównej Naszego portalu tfp.net.pl .Warunkiem uczestnictwa w programie jest opłacone konto tfp.net.pl oraz wstawienie baneru TFP na własną stronę główną wraz z linkiem odsyłającym.....
2011-06-04
Administracja Towarzystwa Fotografii Przyrodniczej zapraszają Państwa do udziału w pierwszym konkursie fotograficznym organizowanym przez TFP pt „Cztery pory roku- Wiosna”. Termin nadsyłania zdjęć upływa z dniem 24-06-2011. Eliminacje konkursowych prac odbywają się w dwóch fazach, pierwsza to eliminacja zdjęć nie regulaminowych przez administracje TFP natomiast druga tura to wyłonienie zwycięzców przez powołane wieloosobowe jury
2011-05-21
Diaporama to spektakl audiowizualny, którego tworzywem są nieruchome obrazy w postaci przezroczy rzutowanych na ekran i zsynchronizowany z nimi dźwięk. Ścieżkę dźwiękową może stanowić muzyka, nagrane dźwięki, słowo czytane itp. Dźwięk i obraz stanowiącą w tej formie wyrazu nierozerwalną całość. W efekcie otrzymujemy oryginalną formę przekazu autorskiego plasującą się pomiędzy filmem...
2011-05-09
Zbliżał się koniec zimy, tej kalendarzowej bo ta mroźna i śnieżna odeszła w tym roku w północno-zachodniej Polsce wyjątkowo wcześnie, już w styczniu. 19 lutego był dniem, który pewnie na długo pozostanie mi w pamięci chociaż początkowo nic tego nie zapowiadało. Ot kolejny pochmurny dzień do odhaczenia w kalendarzu, jeden z tych, z którymi nie wiadomo co począć.W połowie lutego postanowiłem zrobić porządki w czatowni...
2011-04-11
Pomysł na organizowanie wypraw przyrodniczo-fotograficznych powstał w mojej głowie kilka lat temu, jako sposób na połączenie przyjemnego z pożytecznym, czyli zainteresowań z pracą naukową. Z początku, jak sądziłem, niemożliwy do urzeczywistnienia plan, z czasem zaczął nabierać realnych kształtów. Los postawił na mojej drodze ludzi, dla których słowo Arktyka brzmi jak hasło do rozpoczęcia przygody
2011-04-11
Wilga (oriolus oriolus) to jeden z najpiękniejszych ptaków śpiewających polskiej avifauny, oprócz kraski i żołny żaden inny gatunek nie dorównuje mu upierzeniem.Efektowny, niemal egzotyczny wygląd oraz ciekawy, melodyjny głos klasyfikuje wilgę, jako tropikalny klejnot naszej avifauny. Wilga jest wielkości kosa, samczyk wyróżnia się jaskrawym, żółtym upierzeniem w odcieniu kwiatu słonecznika
2011-04-11
Stada żurawi przelatujące nad głową, drzewa pełne czapli białej, przypominających wielkie białe bombki na choince czy rybołów polujący tuż nad taflą zbiornika wodnego – to nie jest opis mekki ornitologów w Titchwell, czy polskiej Baryczy. Opis dotyczy wielkiej, dolnośląskiej ptasiej ostoi – Doliny Baryczy, naszego ptasiego edenu.
2011-04-11
Wiosna to bez wątpienia najpiękniejsza pora roku, powracająca do życia przyroda niczym mityczny Feniks odradza się dając początek nowemu życiu. Zasada tego genialnie działającego „programu” wydaje się być banalnie prosta: „przetrwać i przekazać życie dalej”
2011-04-11
Już teraz możesz dołączyć do fanów Towarzystwa Fotografii Przyrodniczej...
2011-03-22
Urodziłem się , wychowałem i mieszkam oraz pracuję do dnia dzisiejszego w Warszawie.
Moja przygoda z fotografią przyrodniczą
zaczęła się bardzo dawno temu.Jeszcze będąc w 8-ej klasie szkoły podstawowej przeczytałem
z zapartym tchem książkę Włodzimierza Puchalskiego „Bezkrwawe łowy”.
Byłem zauroczony wspaniałymi przygodami
i niesamowitymi zdjęciami mistrza.
I tak to się zaczęło,połknąłem bakcyla...
2011-03-22
Zima powoli ustępuje, chociaż marcowe roztopy i przenikliwe zimno, jakie towarzyszy przedwiośniu z całą pewnością nie nastraja do wiosennych zalotów. Mimo to gości tu ptak, któremu miłosnej pieśni nie jest w stanie zakłócić żaden chłód, czy wilgoć. To cietrzew, odwieczny lokator tutejszych uroczysk. Niestety ten piękny metalizująco czarny ptak jest już coraz rzadszym gościem orawskich tokowisk. Odchodzą w cień zarówno same cietrzewie, jak i opowieści związane z ich niezwykłym rytuałem godowym...
2011-03-22
Historia tego ujęcia jest bardzo prosta i banalna. Jest potwierdzeniem słuszności powiedzenia często używanego przez mojego przyjaciela, wybitnego polskiego fotografa przyrody, Grzegorza Leśniewskiego – „kto nie próbuje ten nie ma”.
Był typowy, późnojesienny weekendowy poranek. Paskudna, pochmurna pogoda, chłodno i wilgotno. Wiele osób w zasadzie w taki dzień nie wychyla nosa z domu, ale ci którzy znają jakiegokolwiek ornitologa z tzw. zacięciem wiedzą, że nie ma złej pogody do obserwacji ptaków...
2011-03-22
Administracja Towarzystwa Fotografii Przyrodniczej zapraszają Państwa do udziału w pierwszym konkursie fotograficznym organizowanym przez TFP pt „Cztery pory roku- Wiosna”. Termin nadsyłania zdjęć upływa z dniem 24-06-2011. Eliminacje konkursowych prac odbywają się w dwóch fazach, pierwsza to eliminacja zdjęć nie regulaminowych przez administracje TFP natomiast druga tura to wyłonienie zwycięzców przez powołane wieloosobowe jury, którego skład zostanie ogłoszony po ostatecznym rozstrzygnięciu i po ogłoszeniu wyników....
2011-03-22
Miło nam poinformować że z dniem 1 kwietnia 2011 udało się zakończyć prace nad nowa platformą internetową www.tfp.net.pl. Projekt narodził się z inicjatywy kilku zapalonych pasjonatów fotografii przyrodniczej, wykonano ogromny nakład pracy w zarówno rozpoznanie oczekiwań użytkowników jak i samo projektowanie tego narzędzia jakim jest witryna TFP. Projekt i zamysł powstania tego projektu zleciliśmy do wykonania jednej z najlepszych agencji reklamowych w Polsce jakim jest Iguana Studio...
Koledzy i Koleżanki z Nikoniarze.pl. powinni niebawem wysyłać prace na konkurs. PS to był pomysł Rafała Makszyńskiego vel MAX-:)
2012-07-09 18:35:21