Towarzystwo Fotografii Przyrodniczej

Aby skorzystać z pełnej wersji serwisu Zarejestruj się

Aktualności

 • Wystawa TFP Magia Przyrody w Toruniu2011-12-12 Autor: Administrator Komentarzy: 13

  Wystawa TFP Magia Przyrody w Toruniu

  W dniu 10 grudnia 2011 o godzinie 13 w hotelu Filmar w Toruniu odbyła się pierwsza wystawa Towarzystwa Fotografii Przyrodniczej „MAGIA PRZYRODY”. Na wystawie pojawiły się zdjęcia użytkowników grupy wybrane z galerii TFP, swoje prace zamieścili : Rafał Bojanowski, Paweł Wacławik, Bartosz Dubiel, Piotr Konopka, Henryk Kościelny, Paweł Niemiec, Halina Kubiak, Krzysztof Stępień, Tomasz Kubiś, Tadeusz Sierakowski, Piotr Krześlak.

  Czytaj całość

 • Konkurs Cztery Pory Roku - Zima 2011-12-07 Autor: Administrator Komentarzy: 0

  Konkurs Cztery Pory Roku - Zima

  Towarzystwo Fotografii Przyrodniczej zaprasza wszystkich fotografujących przyrodę do udziału w cyklicznym konkursie fotograficznym organizowanym przez TFP pt Cztery pory roku - Zima. Termin nadsyłania zdjęć upływa z dniem 17-03-2012. Głównym fundatorem nagród jest sklep internetowy traperzy.pl

  Czytaj całość

 • Jesienne żurawie2011-11-30 Autor: Tomasz Kubiś Komentarzy: 1

  Jesienne żurawie

  Od dawna marzyłem o możliwości fotografowania Żurawi na jesiennych zlotowiskach Wtedy to właśnie te piękne ptaki łączą się w duże stada i wspólnie żerują i odpoczywają przed odlotem. Marzenie spełniło się we wrześniu. Udało mi się uzyskać w dyrekcji Parku Narodowego Bory Tucholskie zgodę na wejście do strefy ochrony ścisłej i fotografowanie żurawi na noclegowisku . Miejscem fotołowów było przepiękne jezioro w samym sercu Parku Narodowego.

  Czytaj całość

 • Ogłoszenie wyników konkursu „Cztery Pory Roku – Jesień”2011-11-26 Autor: Administrator Komentarzy: 9

  Ogłoszenie wyników konkursu „Cztery Pory Roku – Jesień”

  Towarzystwo Fotografii Przyrodniczej ma przyjemność ogłosić rozstrzygnięcie konkursu fotograficznego „Cztery pory roku – Jesień”. Zwyczajem już stało się, iż na konkurs przesyłacie Państwo ogromną ilość ciekawych prac, i cyklicznie pojawia się przed jury konkursu bardzo ciężkie zadanie wyłonienia zwycięskich prac.

  Czytaj całość

 • Nowy Konkurs!!! - W zgodzie z naturą2011-11-08 Autor: Administrator Komentarzy: 0

  Nowy Konkurs!!! - W zgodzie z naturą

  Towarzystwo Fotografii Przyrodniczej zaprasza wszystkich miłośników fotografii przyrodniczej do udziału w nowym konkursie fotograficznym organizowanym przez TFP pt „W zgodzie z naturą”. Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody rzeczowe, przyznane przez redakcję TFP oraz sponsorów.Wartość wszystkich nagród wynosi ponad 10000zł. Informujemy, że osoba nadsyłająca zdjęcia konkursowe musi być pełnoprawny członkiem Towarzystwa Fotografii Przyrodniczej...

  Czytaj całość

 • Tajemniczy syczek czyli nocne eskapady wczasowiczów.2011-11-06 Autor: Paweł Wacławik Komentarzy: 3

  Tajemniczy syczek czyli nocne eskapady wczasowiczów.

  Opowieść ta nie jest opisem typowej wyprawy przyrodniczej. Chciałem jednak na jej przykładzie pokazać i udowodnić, że prawdziwy miłośnik przyrody jest zawsze przygotowany na różne niespodzianki i rzadkości terenowe, niezależnie od tego gdzie i w jakim czasie się znajduje. Otóż moja przygoda z bardzo rzadką w Polsce sową - syczkiem (łac. Otus scops) rozpoczęła się zupełnie przypadkowo..

  Czytaj całość

 • Fundacja Albatros2011-10-29 Autor: Administrator Komentarzy: 0

  Fundacja Albatros

  Misją Fundacji Albatros jest profesjonalizacja działań ośrodków rehabilitacji zwierząt dzikich w Polsce, tak, by stały się skutecznym narzędziem ochrony przyrody i edukacji. Fundacja Albatros została zarejestrowana w Bukwałdzie we wrześniu 2006 roku pod nazwą Fundacja „Pierwiosnek”, dzięki inicjatywie osób od wielu lat zajmujących się ochroną dzikich zwierząt.

  Czytaj całość

 • Konkurs Cztery Pory Roku - Jesień2011-10-07 Autor: Administrator Komentarzy: 0

  Konkurs Cztery Pory Roku - Jesień

  Redakcja Towarzystwa Fotografii Przyrodniczej zaprasza wszystkich miłosników przyrody do udziału w trzecim konkursie fotograficznym organizowanym przez TFP pt „Cztery pory roku - Jesień”. Termin nadsyłania zdjęć upływa z dniem 20-11-2011. Eliminacje konkursowych prac odbywają się w dwóch fazach, pierwsza to eliminacja zdjęć nie regulaminowych przez administracje TFP natomiast druga tura to wyłonienie zwycięzców przez powołane wieloosobowego jury..

  Czytaj całość

 • Ogłoszenie wyników konkursu „Cztery Pory Roku – Lato”2011-10-01 Autor: Administrator Komentarzy: 6

  Ogłoszenie wyników konkursu „Cztery Pory Roku – Lato”

  Miło nam poinformować że znamy już laureatów naszego cyklicznego konkursu fotograficznego TFP Cztery pory roku – Lato. Napłynęła do nas naprawdę bardzo imponująca ilość Waszych prac i wyłonienie tych nagrodzonych było dla nas bardzo trudnym zadaniem. Ze względu na ilość dobrych zdjęć administracja TFP postanowiła dodatkowo docenić niektórych autorów specjalnymi wyróżnieniami. Postanowiliśmy dodatkowo przyznać specjalne wyróżnienia z za całokształt materiału oraz kilka nadplanowych wyróżnień. A oto wyniki konkursu TFP 2011 „Cztery pory roku – Lato”

  Czytaj całość

 • Spotkanie z zimorodkiem2011-09-12 Autor: Tomasz Kubiś Komentarzy: 2

  Spotkanie z zimorodkiem

  Zimorodek to piękny ptak,taki żywy klejnocik naszych wód. Uważny obserwator może wypatrzeć tę żywą strzałę jak mknie tuż nad powierzchnią wody,często wydając charakterystyczny głos. Ubiegłoroczna,ostra zima przetrzebiła mocno populację tych ptaków ale w tym roku znowu pojawiły się na moim terenie,czyli na starorzeczu Bugu. Postanowiłem je wytropić i sfotografować...

  Czytaj całość

234567 ... z 8