Towarzystwo Fotografii Przyrodniczej

Aby skorzystać z pełnej wersji serwisu Zarejestruj się

Aktualności

 • Wyniki konkursu Przyroda Ojczysta 2013! 2014-01-29 Autor: Administrator Komentarzy: 10

  Wyniki konkursu Przyroda Ojczysta 2013!

  Konkurs Przyroda Ojczysta jest organizowany corocznie przez portal Ekologia.pl. Skierowany jest on do osób, dla których fotografowanie jest wyjątkową i ważną częścią życia. 16 stycznia zakończyło się wielkie głosowanie, w wyniku którego wybrano laureatów Zdjęcia Roku konkursu Przyroda Ojczysta 2013. Konkurs Przyroda Ojczysta 2013 przebiegał w 2 turach. Pierwsza tura trwała przez cały rok 2013, uczestnicy cyklicznie co miesiąc mogli zgłaszać na dedykowanej stronie, zdjęcia do konkursu. Co miesiąc było wybierane Zdjęcie Miesiąca głosami internautów oraz osobno głosami Jury.

  Czytaj całość

 • Ekologia.pl - Konkurs fotograficzny Przyroda Ojczysta 20132013-09-26 Autor: Administrator Komentarzy: 0

  Ekologia.pl - Konkurs fotograficzny Przyroda Ojczysta 2013

  Zapraszamy do wzięcia udziału w czwartej edycji konkursu „Przyroda Ojczysta”. Uczestnictwo w konkursie jest bezpłatne, a dodawanie zdjęć możliwe jest po zarejestrowaniu się na portalu Ekologia.pl.

  Konkurs jest przeznaczony dla wszystkich osób zamieszkałych na terenie Polski, bez względu na wiek.

  Czytaj całość

 • Majówkowy wyjazd - Morze Północne2013-05-15 Autor: K.Stępień oraz Z.Woźniak Komentarzy: 7

  Majówkowy wyjazd - Morze Północne

  Dla większości z nas, majówka to czas na grillowanie i leniuchowanie. Jak co roku, w tym okresie wybrałem się nad Morze Północne by obserwować i fotografować ptaki tego rejonu. Tym razem towarzyszył mi Zbyszek Woźniak. Pobyt nad morzem nie trwał długo, jednak był bardzo udany, efekty oceńcie sami.

  Czytaj całość

 • Jak fotografować kuropatwy...2013-05-07 Autor: Administrator Komentarzy: 13

  Jak fotografować kuropatwy...

  Przedstawiając kolejne ptasie portrety w ramach tematycznego cyklu Jak fotografować... chciałbym tym razem przybliżyć Państwu gatunek z rzędu grzebiących. Niewątpliwie najbardziej charakterystycznym przedstawicielem w tej grupie jest cietrzew - wspaniały ptak w opalizująco czarnej sukni i krwisto czerwonych różach na głowie. Niestety w obecnej dobie ptak ten stanowi już tak niebywałą rzadkość, że uzyskanie zezwolenia na fotografowanie tej..

  Czytaj całość

 • Wyniki konkursu fotograficznego Zima z Klasą2013-03-26 Autor: Administrator Komentarzy: 2

  Wyniki konkursu fotograficznego Zima z Klasą

  Znamy już laureatów zimowego konkursu Zima z Klasą !!! Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu za zaangażowanie,nadesłaliście wiele ciekawych zimowych prac.......

  Czytaj całość

 • Konkurs fotograficzny - Zima z Klasą2013-01-13 Autor: Administrator Komentarzy: 0

  Konkurs fotograficzny - Zima z Klasą

  Zapraszamy dzieci i młodzież szkolną do udziału nowym konkursie fotograficznym organizowanym przez TFP.Tematem konkursu ZIMA Z KLASĄ jest szeroko pojmowana przyroda w pięknej zimowej scenerii. Konkurs ma charakter otwarty skierowany jest do szkół podstawowych i szkół gimnazjalnych. Termin nadsyłania zdjęć upływa z dniem 21-03-2013

  Czytaj całość

 • Wspomnienia Festiwalowe2013-01-10 Autor: Administrator Komentarzy: 5

  Wspomnienia Festiwalowe

  W dniach 06 - 09.12.2012 r. już po raz piąty w Toruniu odbył się Festiwal Fotografii Przyrodniczej Sztuka Natury mający rangę międzynarodowego. W ramach festiwalu odbyło się szereg spotkań z fotografami przyrody, miały miejsce warsztaty oraz sześć wystaw fotograficznych, które można było oglądać do końca grudnia. Na festiwalu obecni byli przedstawiciele firm Eizo, Olympus oraz Sony.

  Czytaj całość

 • Wesołych Świąt2012-12-24 Autor: Administrator Komentarzy: 7

  Wesołych Świąt

  Wszystkim użytkownikom tfp.net.pl życzymy radosnych, spokojnych, pełnych ciepła i nadziei Świąt Bożego Narodzenia oraz wszelkiej pomyślności i sukcesów w 2013 roku..

  Czytaj całość

 • Miały być byki, a jest… GPS.2012-12-16 Autor: Piotr Konopka Komentarzy: 3

  Miały być byki, a jest… GPS.

  W trakcie tegorocznego rykowiska zauważyłem ciekawe zjawisko. Otóż wielu fotografów prezentuje zdjęcia dzika, zajączka czy jakiejś ptaszyny w zastępstwie byka, który nie raczył się pokazać. Wypada mi dołączyć do jeleni, którzy bez powodzenia polowali na okazałego byka. Artykuł ilustruję zdjęciami popełnionymi w trakcie rykowiskowych wypraw ale próżno szukać na nich (z drobnym wyjątkiem) jeleni – chyba, że po drugiej stronie aparatu. Przemilczę zazdrośnie tych, którym nie tylko się udało, ale plon zebrali obfity...

  Czytaj całość

 • Wyniki konkursu fotograficznego- Życie Bagien2012-10-08 Autor: Administrator Komentarzy: 10

  Wyniki konkursu fotograficznego- Życie Bagien

  Redakcyjni koledzy mieli duży kłopot z wyborem 3 najlepszych prac konkursowych ,ostatecznie laureatami konkursu fotograficznego - Życie bagien. zostali : I miejsce - Agnieszka Czarnocka II miejsce - Łukasz Boch III miejsce - Jacek Zięba Redakcja tfp.net.pl postanowiła dodatkowo docenić niektórych autorów specjalnymi wyróżnieniami za bardzo ciekawe indywidualne kadry, oraz za całokształt nadesłanego materiału.

  Czytaj całość

12345 ... z 8